Zubné implantáty

Rozumná voľba náhrady stratených zubov

Zubné implantáty sú často najlepšou voľbou náhrady stratených zubov, akú vieme pacientovi ponúknuť.

Korunka či mostík nesený implantátmi nevyžaduje brúsenie susedných zubov, ktoré navyše musia znášať žuvací tlak zubov chýbajúcich. V niektorých prípadoch fixnú (pevnú) zubnú náhradu bez zavedenia implantátov nejde ani realizovať.

Všetky nami používané zubné implantáty sú od renomovaných výrobcov a patria ku špičke na trhu. Majú tvar valca so závitom. Vyrobené sú z titánu alebo keramiky so špeciálne upraveným povrchom pre optimálnu integráciu s kosťou vo Vašom tele.

Chirurgické šablóny

Na našej klinike si vo väčšine prípadoch pomáhame pri zavádzaní implantátov chirurgickými šablónami. Zjednodušene si pomocou moderných digitálnych technológií prenesieme odtlačky a CT (3D RTG vyšetrenie) Vašich úst do počítačového programu, naplánujeme v ňom žiadané polohy implantátov a navrhneme šablónu, ktorú posunieme do 3D tlačiarne. Následne ju opatríme vodiacimi púzdrami, do ktorých zasúvame implantačné vrtáky počas zákroku. To nám umožňuje zavádzať implantáty s veľmi vysokou presnosťou.

 

Liečba

Celková liečba od zavedenia implantátu k upevneniu náhrady prebieha v niekoľkých sedeniach. Podľa toho aké sú anatomické pomery v ústach a aké sú preferencie pacienta, vieme množstvo sedení, čas strávený v ambulancii a výrobu náhrady regulovať.

Rtg a CT vyšetrenie

Prvú fázu predstavuje konzultácia a vyšetrenia, vrátane CT vyšetrenia (3D RTG) . Zistíme kvalitu a množstvo kosti potrebnej pre zavedenie implantátov. Dozviete sa akým spôsobom sa bude presnejšie uberať chirurgický zákrok a aký typ náhrady Vám doporučíme osadiť na implantáty. Obdržíte od nás cenovú ponuku a CT vyšetrenie na CD nosiči. (približne do 30 minút)

Implantácia

Druhú fázu predstavuje proces implantácie. Odklopíme malú časť ďasna a pomocou špeciálneho vrtáku vypreparujeme v kosti lôžko, do ktorého zavedieme implantát. Podľa potreby dopĺňame objem kosti a objem mäkkých tkanív augmentačnými materiálmi. Ranu zašijeme a implantát necháme vhojiť. Niekedy možno pristúpiť k osadeniu vhojovacieho valčeka, ktorý zabezpečí vyformovanie ďasna v okolí plánovanej náhrady. (približne 30 minút až 2 hodiny podľa anatómie a počtu zavádzaných implantátov)

V ďalšej fáze (približne po 1 až 6 mesiacoch) odkryjeme implantát a pripevníme naň vhojovací valček, alebo pristúpime k odtlačkom Vašej situácie v ústach a zadaniu výroby náhrady zubnému technikovi.

Potom prebiehajú skúšky náhrady a jej odovzdanie našim pacientom. (Výroba náhrady podľa okolností od pár dní do 3-4 týždňov.)

 

Z

Pevne držia v ústach

Z

Majú dlhoročnú trvácnosť

Z

Náhrady vyzerajú ako Vaše prirodzené zuby

Z

Bez potreby brúsenia vedľajších zubov

Z

Nepreťažujú vedľajšie zuby

Z

Udržujú výšku kosti a chránia tak susedné zuby

Z

Používame implantačné šablóny (navigovaná implantácia)

Akciové balíčky

Zvýhodnené balíčky našich služieb, navhrnuté tak, aby boli pre Vás naše služby dostupnejšie. 

Akciové balíčky

  Google recenzie

  Pacientske hodnotenia našich služieb

  Dnes mi trhal pan doktor Durica osmičku.dal to na PÁNA !! Bolo to bezbolestne a šup šup. Prostredie super ,ambulancie tak isto a personál na 1 s hviezdičkou. MAXIMALNA SPOKOJNOST a môžem len odporučiť.

  Tomas f.

  Mám panický strach zo zubárov , preto som trhanie osmičky odkladal vyše roka ! No po návšteve tejto kliniky už nepojdem nikde inde ! Tak profesionálny a prijemny prístup som nezažil ! Všetko mi vysvetlili , počkali keď som potreboval prestávku , na všetko odpovedali a zub bol von ani nie za pár sekund , teraz som už po zákroku doma , bolesti sú minimálne , opuch žiadny ! Naozaj ďakujem

  Samco Namysko

  Dnes som bola v DENTAL HARMONY na extrakciu 7 nakoľko sa mi cez víkend zlomila.Nepatrím k nim,aj napriek tomu ma zobrali...ten pristup sestričiek a PÁNA DOKTORA,je neporovnateľný. Sú užasní,milí,pán doktor si pospevoval aj napriek tomu ze sa mojej 7 nechcelo ísť von,a ešte popri tom vysvetloval novým mladým doktorom čo,ako a prečo robí. Za mňa 1*.Perfektný prístup.ĎAKUJEM...veľká spokojnosť

  Zdenka Bihariova